Mam dziś do pokazania część zdjęć domu jednorodzinnego, którego projekt miałam przyjemność robić z Konradem Muraszkiewiczem. Konrad, jako architekt, odpowiada za bryłę domu i elewacje, natomiast  razem pracowaliśmy nad układem funkcjonalnym, materiałami i wyposażeniem.

fuel

foto: FUEL

fuel

foto: FUEL

Salon. Widok na ścianę z kozą i podest do przechowywania drewna. W tle na schodach duch, ulubiony zabieg fotografów wnętrz, oklepany, ale jednak robiący skalę wnętrzom. Zamiast tradycyjnej balustrady zamontowaliśmy panele wypełnione lakierowana siatką.

fuel

foto: FUEL

Schody dywanowe wyłożone litą deska dębową. Z lewej strony wspomniane przed chwilą panele siatkowe, a z prawej betonowa ściana. Tu należą się ukłony ekipie, która z pietyzmem wykonała szalunek i wylewanie, bo, co ważne, nie sa to oszukańcze płyty naklejone na ścianę, tylko żywy, śliczny, nośny materiał.

fuel

foto: FUEL

Wykończona, choć jeszcze nie umeblowana część wspólna na piętrze, pełniąca funkcję gabinetu i biblioteki. Wielkie okna dachowe umieszczone w obydwu połaciach dwuspadowego dachu wpuszczają dużo światła i zachęcają do zalegania z książką na rozległych parapetach. Parapety zostały specjalnie wzmocnione, żeby móc pełnić zaszczytną funkcję bazy.

fuel

fot: FUEL

Kuchnia otwarta na salon doświetlona jest dużym oknem wychodzącym na ogródek. Wyposażona w wysokie pojemne szafy pełniące funkcję spiżarki, usytuowana w sąsiedztwie schowka gospodarczego, co znacznie ułatwia obsługę domu.

fuel

foto: FUEL

Blat roboczy ze zintegrowanym zlewem, wykonany jest z Kerrocka, podobnie jak blat wyspy i blat stołu śniadaniowego (duży, drewniany stół mieszczący 12 gości znajduje się w salonie). Fronty mebli wykonane sa z płyty fornirowanej (dąb naturalny lakierowany półmatowo).

Również w kuchni znajdują się panele z siatki stalowej lakierowanej na grafitowo. Pionowy umownie oddziela kuchnię od salonu i służy do przypinania rysunków dzieci, natomiast poziomy mieści w sobie okap, którego rura odprowadzająca biegnie bezwstydnie po suficie, a właściwie po nietynkowanym fragmencie stropu żelbetowego.

fuel

foto: FUEL

Łazienka rodziców będzie szerzej opisana w kolejnych postach.

fuel

foto: FUEL

Łazienka dzieci także, zapraszam niebawem!

 

Dodaj komentarz