Form Us with Love to nazwa szwedzkiego studia projektowego, temat wystawy, którą do 26 maja możecie oglądać w Łodzi, oraz jedna z bardziej udanych gier słownych użytych do nazwania pracowni. Chyba kiedyś powinien być o tym specjalny post, muszę zebrać w głowie różne piękne nazwy z przesłaniem.

To szwedzka pracownia, która nie poprzestaje na produkcie i wystawiennictwie. Na przykład wraz z IKEA  prowadzą własne przedsięwzięcia, takie jak BAUX, przedefiniowujące tradycyjne materiały budowlane. Wśród klientów studia znajdują się Cappelini, Muuto, Shaw Contract, MDD, Thule, LG, Hem i TID, oraz właśnie IKEA.

Wspominam o tym właśnie dlatego, że Form Us With Love są rodzicami mojego krzesła marzeń. I nie jest to wcale nieosiągalne i niewygodne kuriozum z metką opiewającą na tysiąc dolców, tylko proste i piękne krzesło ODGER, do kupienia w granatowym sklepie. Tym od niezastąpionych toreb Frakta i wegańskich hot dogów.

Nie ma co specjalnie polecać tej wystawy, bo jest w takim miejscu, że nie da się jej nie zobaczyć, o ile już będzie się na Łódź Design Festival, czyli na patio.

Na styku kultury i przemysłu

Kurator: FORM US WITH LOVE

Kiedy: 17 – 26 maja

Gdzie: Centrum Festiwalowe, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, Tymienieckiego 3, patio

Dodaj komentarz