Nie mogłam odmówić sobie odwiedzenia Przetworów, choć po zeszłorocznej edycji miałam ich dość. Uważam, że formuła się wypaliła i nie wytrzymuje konkurencji ze zwykłymi kiermaszami, takimi jak  kołtuńskie Wzory czy Targi Rzeczy Ładnych.

Żeby z przekonaniem wybrać właśnie Przetwory trzeba być trochę lewackim designerem albo studentem wzornictwa; pogardzać handlem; lekceważyć ziąb i zgrzebne łazienki; pamiętać pierwsze edycje i mieć sentyment do tej imprezy i tego miejsca. Ja mam.

www.fueldesign.pl

 

Przez ostatnie trzy lata rezydowaliśmy w Soho całe weekendy z naszymi neonami: przemarzliśmy, opiliśmy się grzańca,poznaliśmy tabuny świetnych ludzi z całego świata i opowiedzieliśmy im o naszych neonach i projekcie Dolce Luce. Przez sentyment wklejam zdjęcia z zeszłego roku:

www,dolceluce.org

www.dolceluce.org

 

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem Stół do pokoju. Cytuję organizatorów, bo napisali pięknie i zwięźle, i co najważniejsze, dali nadzieję na to, że Przetwory powrócą do dawnego poziomu w nowej formule.

Stół rozumiany jako jeden z ważniejszych mebli codziennego użytku; stół jako przestrzeń negocjacji, wymiany zdań, twórczych działań, pokojowych rozwiązań i ostatecznych rozstań; stół kojarzący się z miejscem rodzinnym, czasem z przyjaciółmi i dobrym jedzeniem. W tym roku wszelkie interpretacje i działania wokół stołu są możliwe, interesuje nas wszystko: wspólny czas wokół stołu, projektowanie, działanie z publicznością, myśl krytyczna. Mamy nadzieję, że wspólnie z nami poddacie stoły transformacji pokazując ich wszechstronne możliwości.

Tym samym chcielibyśmy usiąść z Wami symbolicznie do jednego stołu, podsumować i pożegnać Przetwory w dotychczasowej formule. W przyszłym roku mamy nadzieje ugościć Was nowymi pomysłami na projekt.

A co my robiliśmy na Przetworach?

  • daliśmy się wyszumieć swoim dzieciom:

www.fueldesign.pl

  • lansowaliśmy się z kultowym analogiem  o imieniu Maria:

www.fueldesign.pl

  • kibicowaliśmy naszym dzieciom na warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez Slow Food Youth:

2

 

  • oglądaliśmy zmagania Przetwórców:

  • kupiliśmy kilka superowych prezentów i szykowaliśmy nowy post: Świąteczne dekoracje bez obciachu. Coming soon!

 

Dodaj komentarz