Dziś pokazuję na blogu ukończoną, a nie publikowaną wcześniej sypialnię połączoną z łazienką, którą zaprojektowałyśmy w ramach Pracowni Borysewicz i Munzar. Przez wzgląd na Wasze sugestie dzisiejszy post będzie miał charakter przewodnikowy. Zapraszam!

DSC_5175

 

Pomieszczenia są rozdzielone stalową konstrukcją, której kwatery wypełnione są szkłem lub matowo lakierowanym mdf-em. Od środka można się zamknąć na tradycyjny skobelek lub zasłonić półprzezroczystą bawełniana zasłoną.

Choć pomieszczenia nie są utrzymane w tej samej kolorystyce, są, jak sądzę, spójne. Elementem spinającym je stylistycznie jest deskowanie; w sypialni malowane kryjąco na bakłażanowy fiolet; w łazience pół kryjąco na zielonoszaro.  O samym malowaniu będzie jeszcze mowa w późniejszym poście.

 

  • Sypialnia_posadzka

W sypialni, jak w pozostałych pokojach i hallu jest ułożona dębowa deska warstwowa (czyli nie wymagająca cyklinowania), szczotkowana i olejowana.

  • Sypialnia_ściana

DSC_5223

Ściana za łóżkiem została oblicowana tanią iglastą deską (łączenie na pióro-wpust) i pomalowana farbą Benjamin Moore, po wykonaniu kilku próbek, do czego zawsze zachęcam. Na zdjęciu, na styku podłogi ze ścianą można zauważyć kreseczkę światła. To prześwit z pokoju dziecięcego, do którego prowadzą sekretne drzwi. Doceni je każdy, kto wstawał w nocy do małego dziecka.

  • Sypialnia_meble

DSC_5173

Łóżko projektu Pan Popi ma tapicerkę w dwóch kolorach: szare poszycie i bakłażanowa kiederka. Wysokie boczki rodem z fotela uszaka świetnie sprawdzają się osobom czytającym na siedząco w łóżku.

Szafy w białym lakierze wykonała firma Bau Service, wg naszego projektu. Łącznie z nietypowymi, frezowanymi uchwytami, o  których więcej można przeczytać tutaj.

DSC_2419

  • Łazienka_posadzka

Na program łazienki składają się wanna, sedes i bidet, umywalka oraz całkiem sporo przechowywania. Na podłodze ułożyłyśmy wzór z trzech kolorów sześciokątnych włoskich płytek Etruria (kolory grigio, bianco i salvia)

DSC_5189

  • Łazienka_ściany

Największą część powierzchni ścian zajmują fronty meblowe, postawiłyśmy na matową, złamaną biel, płycinowe fronty i skromne czarne uchwyty korespondujące ze stalową konstrukcją przeszklenia.

Pozostałą powierzchnie ścian wyłożyłyśmy deską, a miejsca szczególnie narażone na działanie wilgoci -kerockiem.

DSC_5265

  • Łazienka_wyposażenie

lista obecności: stalowa symetryczna wanna Kaldewei; umywalka ceramiczna stawiana na blacie Catalano ( +sedes i bidet z tej samej serii); baterie Zucchetti (seria Pan, wykończenie chrom)

DSC_5185 (1)

 

 

 

 

Dodaj komentarz